20.03.20

Ігрові уроки література



Картинки по запросу "глібов квіткове весілля"
Тема уроку.
Приховування реальних осіб за іншими художніми образами.
 Засоби комічного у вірші Леоніда Глібова «Квіткове весілля»
Цілі: навчити учнів робити висновки, щоб зрозуміти суть поняття алегорія, аналізувати риси свого характеру; використовувати творчий підхід у вирішенні завдань.
Учень:
ü Знання: знає визначення таких понять: алегорія, комічне, засоби комічного.
ü Розуміння: розпізнає в тексті вірша реальне та приховане, правильно інтонує речення.
ü Застосування: правильно визначає персонажів твору, уміє зобразити персонажів вірша засобами пантоміми.
ü Аналіз: складає приказки, прислів’я; будує власне висловлювання, встановлюючи причинно- наслідкові зв’язки.
ü Синтез: співставляє риси свого характеру з властивостями предметів, рослин навколишнього середовища.

Тип уроку: комбінований


Хід уроку

І. Активізація уваги учнів.

ü І. Гра „Чи вірите ви, що...”
1. Чи вірите ви, що вчитеся у п’ятому класі?

2. Чи вірите ви, що п.Лариса ваш учитель української мови та літератури?
3. Чи вірите, що ви найрозумніші учні?
4. Чи вірите, що ви найздібніші учні?
5. Чи вірите ви, що у лісі живуть звірі?
6. Чи вірите ви, що у полі цвітуть квіти?
7. Чи вірите ви, що квіти уміють говорити?
( Якщо не вірять, то кажу, що зараз переконаю їх, що уміють, коли вони прочитають віршик;
якщо вірять, то пропоную прочитати, чи є ще хтось, хто так так думає).




ІІ. Повідомлення теми та цілей уроку.

ü Прочитаймо разом на ст.102 віршик „Квіткове весілля”.
( Учні ланцюжком читають поезію).
Бачите: уміють і говорити, і танцювати. На кого подібні ці квіти?




ü 
Сьогодні на уроці ми зясуємо, за допомогою якого художнього засоба  автор приховав від нас реальних осіб у вірші. Запишіть тему нашого уроку ( діти записують тільки першу частину теми – „Приховування реальних осіб за іншими художніми образами...”).




ü  Прошу допомогти мені скласти невеличку схему.

Запишімо всі асоціації, які у вас викликає слово

Комічне
 



( гумор, іронія, сатира, сарказм)



Який ланцюжок ми можемо скласти з цих слів? Чому? ( учні пояснюють значення слів).
Запишіть продовження теми нашого уроку („Засоби комічного у вірші Л.Глібова „Квіткове весілля”).

Ще одна з цілей нашого уроку – це зясувати, який з усіх названих вами засобів комічного використав автор у вірші і чому саме цей засіб.




ІІІ. Робота над новим матеріалом.



ü  Хто написав віршик, який ми сьогодні прочитали? (Л.Глібов).
Розпитаймо всі у п.Леоніда, хто він, чим займався у свій час.


ü Проведення інтерактивної вправи „Прес-конференція”.

Учні ставлять питання Л.Глібову (учню з класу).

Ви наймудріші, найрозумніші, найздібніші діти. А чи ви найуважніші?


ü Проведення інтерактивної вправи „Інтервю” ( за змістом вірша Л.Глібова „Квіткове весілля”).



ü Перед вами на листочках табличка.  
Попрацюйте в парах.
Ваше завдання: записати відповіді у рядки, пояснити відповіді.


У ролі кого виступають на весіллі:
Я памятаю таких персонажів:
За їх образами приховані такі за характерами люди:
Барвінок



Фіалочка



Фасолі



Нагідки



Мак



Півні



Індики



Чижі



Синиці



Шпак




Можливо, ви не всіх персонажів згадаєте. Допоможімо один одному.
Вдома ви складали приказки, прислівя про відомі вам рослини.




ü  Пропоную провести гру „Пантоміма”, за допомогою жестів, міміки зобразити будь-кого із персонажів у прочитаному вірші.
(Якщо учні не вгадують відразу після зображення персонажа за допомогою жестів, то той, хто виступав, читає придумане прислівя про цього героя твору).

Учні записують у таблицю кожного названого персонажа.

Ось бачите, як цікаво – приховано можна зобразити людину: не просто описати її зовнішність, а порівняти її риси з чимось подібним. Такий засіб в літературі називається алегорія. Прошу записати визначення в зошити.

ІV. Підсумок уроку.

1.Який із засобів комічного використав у вірші Леонід Глібов?
2. Чому саме цей засіб? (гумор, по-доброму зобразив людей, щоб не образити).
3. В образі яких рослин ви бачите себе? Чому саме в таких?

V. Домашнє завдання.
  Намалювати себе у образі квіточки чи іншої рослини.






Немає коментарів:

Дописати коментар

Презентації

Написання префіксів пре-, при-, прі-